Анотація

 Заступники директорів з НВР  запрошуються взяти участь
у Веб-квесті

Етапи проведення веб-квесту:

І етап: з 24 по 28 жовтня 2016 року – ознайомлення з темою та завданнями;
ІІ етап: 29 жовтня по10 листопада 2016 року – робота з Інтернет джерелами для вдосконалення використання інформаційного простору мережі Інтернет та розширення сфери творчої діяльності заступників директорів з НВР.

 Веб-квест - це пошукова діяльність, спрямована по одному або декількох маршрутах. Шлях до мети повинен бути розбитий на кілька етапів, переходи по яких ґрунтуються на сукупності зібраної інформації.
     Веб-квест - проблемне завдання, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.
     Веб-квест - це ситуація з чіткими ролями всіх учасників.
Методичний ­веб-квест — інноваційна форма роботи з педагогічними працівниками, що дає змогу створити інформаційний простір, де кожен педагог може самостійно набувати знань і навичок, сприяє підвищенню його фахової майстерності.
Методичний веб-квест - це дидактична структура, в рамках якої методист - тьютор формує пошукову діяльність тих, хто навчається, задає їм параметри цієї діяльності і визначає її час. Він перестає бути «джерелом знань», а створює необхідні умови для їх пошуку. Ця діяльність перетворює педагогів із пасивних об’єктів навчальної діяльності в її активних суб’єктів, підвищує не лише мотивацію до процесу «добування» знань, а й відповідальність за результати цієї діяльності та їх презентацію.
Квест поєднує в собі ідеї проектного методу та ігрових технологій. Це інтерактивний процес, під час якого педагоги самостійно добувають необхідні знання.

 Веб-квест містить такі основні елементи:
·         вступ, у якому обов’язково вказуються терміни проведення роботи і надається вихідна ситуація або завдання;
·         посилання на ресурси мережі, у яких міститься необхідний для веб-квесту матеріал: електронні адреси, тематичні форуми, книги або методичні посібники з бібліотечних фондів;
·         поетапний опис процесу виконання завдання з поясненням принципів обробки інформації, додатковими супровідними питаннями, причинно-наслідковими схемами, таблицями, діаграмами, графіками та ін.;
висновки, які мають містити приклад оформлення результатів виконання завдання або їх презентації, шляхи подальшої самостійної роботи із зазначеної теми і галузі практичного застосування отриманих результатів і навичок.
Ключовим розділом будь-кого веб-квесту являється детальна шкала критеріїв оцінки, спираючись на яку, учасники проекту оцінюють самих себе, товаришів по команді. Цими ж критеріями користується і учитель та методист.  Веб-квест є комплексним завданням, тому оцінка його виконання повинна ґрунтуватися на декількох критеріях, орієнтованих на тип проблемного завдання і форму представлення результату.

Отже, сучасні освітні інформаційні технології - це потужний стимул, який дозволяє підвищувати фаховий рівень педагогів, розвивати  творчу активність,  сприяє  розвитку  навичок самостійного отримання знань. Самостійна робота педагогів за технологією веб-квесту носить творчий характер, так як виконується в атмосфері співробітництва і високої мотивації до успіху з реальними, наочними і відчутними плодами власної праці. Використання ІКТ надає великі можливості для суттєвого покращення науково-методичної роботи з педкадрами,  що в свою чергу веде до підвищення якості навчального процесу, рівня засвоєння знань, інтересу до навчального процесу.

Немає коментарів:

Дописати коментар